Як вибрати меблі для кухні:
секрети правильного підбору кухонних меблів


Для багатьох один із найважливіших просторів будинку це кухня. Тепер кухня це не тільки місце для приготування, але і простір для посиденьок з друзями за кавою з тістечками або вечірок з вином та закусками. Також для деяких це місце сили та наповнення ресурсом, наприклад, за повсякденним ритуалом приготування сніданку або складання квіткових композицій. Такі аспекти нашої повсякденності відображаються і на дизайні самих меблів та простору загалом. Дизайнери ReStyle підготували кілька порад, щоб кухня завжди була затишною і зручною, а меблі для кухні служили довго і радували око.



Що потрібно врахувати насамперед


Хороша кухня має бути красивою та функціональною одночасно. Незадіяний простір, дверцята, які не можна відкрити повністю, марні занадто великі або маленькі ящики, мало місця для посуду та кухонного обладнання – це те, що можна отримати, якщо не продумати кухонні меблі попередньо.

Перш ніж купити меблі для кухні, слід ретельно вивчити простір, продумати розміщення меблів, враховуючи ергономіку та розміри приміщення. Правильно підібрати готові меблі чи кухню на замовлення можна після складання ескізу чи зображення – референсу, на який можна орієнтуватися під час створення проекту.

Кухонні меблі, купити які можна в звичайному магазині, можуть не поміститися або, навпаки, бути занадто маленькими. Тому найпростіше замовити проект кухні у спеціалістів. Такі послуги пропонують дизайнери, салони та студії меблів. Меблеві компанії перед замовленням кухні пропонують послугу замірника. Отримані розміри дозволяють скласти точний проект кухні, розрахувати оптимальні розміри шаф, розташування дверей, миття, плит та техніки.

За бажання зробити проект можна самостійно, вивчивши в інтернеті приклади кухонь, підібравши стиль, бажані кольори та фактури. Відібравши кілька зображень інтер'єрів або зібравши колаж з різних фото, варто пройтися виставковими залами і побачити меблі з референсів в живу, щоб посидіти на стільцях, повідчиняти дверцята шаф, постояти біля робочої поверхні, помацати стільницю і перевірити, чи не залишаються сліди на фасадах.

Слід пам'ятати: те, що гарно виглядає на картинці в інтернеті, не завжди може бути таким же в реальності. Яскраво-салатова кухня або візерунок в дрібну клітку можуть набриднути з часом або рябити в очах, стілець може виявитися незручним, а дверцята, що вертикально відкриваються - неймовірно важкими.

Коли основні ідеї стилю кухні зібрані, є зразковий план, що і де буде розташовано, можна розглянути пропозиції. Меблеву компанію варто вибирати з хорошими відгуками, а в ідеалі – за рекомендаціями друзів та знайомих.

Кухонні меблі експлуатуються щодня, тому на матеріалах краще не економити. У шоурумах можна переглянути якість виробів, поторкатися оббивки м'яких стільців, потестувати ручки шаф. Оскільки вони там часто стоять довго, можна навіть оцінити, як служать матеріали, яких кожен день торкаються відвідувачі магазину. У консультантів можна взяти зразки та подивитися, як виглядатимуть поєднання кольорів та фактур.


Як вибрати кухню і з чого починати


Без розрахунків меблі для кухні купити буде не найкращою витівкою. Для початку варто визначитися зі стилем, наповненням кухні, підібрати варіанти, зробити виміри.

Майбутня кухня має відповідати своєму призначенню і людям, які нею користуватимуться. Для одного-двох мешканців можна передбачити невеликий стіл або напівстрів з місцем для прийому їжі. Тим, хто любить готувати разом, варто вибрати кухню з великою робочою поверхнею або островом, на якому можуть розміститися двоє-троє людей.

Сім'ї з дітьми варто подбати про безпеку та підтримку чистоти. Стіл краще вибрати круглий або овальний, а стільці з плавними округлими краями, щоб об них не можна було вдаритися малюкові.

Тим, хто має домашніх тварин, можна передбачити матеріали, на яких не видно подряпин від бешкетників. Чорна стільниця та темні фасади – стильний варіант меблів, на яких буде видно світлу шерсть та пил. А стільці з маркою незйомною оббивкою складно відчистити від бруду та сміття.

При виборі кухні оптимально дотримуватися такого плану:
  1. Визначити розмір майбутнього кухонного гарнітура.
  2. Продумати сценарії використання та прибирання.
  3. Вибрати конфігурацію - пряму, кутову, з островом або без, паралельну або П-подібну.
  4. Продумати розміщення великої побутової техніки.
  5. Підібрати референси під вибрану форму кухні.

Купуючи меблі на кухню на замовлення, варто врахувати зріст мешканців квартири, сценарії відкриття шаф, доступ до верхніх чи бокових секцій. Для високих людей або тих, чий зріст нижче середньостатистичного, можна вибрати корпуси нестандартної висоти, щоб кухнею було зручніше користуватися.
Вибираючи меблі на кухню, можна намалювати елементи планування на папері або картоні в натуральну величину та розташувати їх у приміщенні кухні. Можна замість уявних меблів на папері використовувати коробки або навіть викласти шафи на підлозі з книг. Це дозволить побачити реальні розміри та зрозуміти, наскільки зручно буде перебувати в такій кухні, пересуватися, готувати та займатися домашніми справами.

Можна замовити професійне планування у виробників кухонь чи дизайнерів. Вони можуть створити плани та 3D-моделі, а після остаточного узгодження – креслення, які можна буде передати безпосередньо виробникам меблів.

Моделювання майбутньої кухні дизайнером допомагає визначитися з колірною гамою, подивитися, як виглядатимуть меблі при денному або вечірньому освітленні, в який бік повинні відкриватися шафи. Професіонали допоможуть врахувати дрібниці, про які не всі знають – залишити проміжок між стіною та кухнею для комфортного відкривання штори, заповнити простір під мийкою або біля витяжки.


Вибираємо меблі на кухню: компоненти та матеріали


Щоб квартира чи будинок виглядали гармонійними та затишними, оформлення різних приміщень має перетинатися за стилем та настроєм. Меблі, у тому числі кухонні, повинні поєднуватися між собою та з іншими елементами інтер'єру. Якщо в ізольованих кухнях можна дещо відступити від такого правила, то в кухнях-їдальнях або кухнях-вітальнях габаритні кухонні фасади потрібно обіграти, органічно вписати в простір, щоб вони не виглядали монолітною брилою.

Поєднувати окремі елементи меблів допоможуть заздалегідь підготовлені референси. Наприклад, вже маючи кухонний стіл чи холодильник певного кольору, купити меблі на кухню можна, відштовхуючись від заданого кольору чи форми.

Референси допомагають бачити певний передбачуваний результат. Він може виглядати трохи інакше в залежності від освітлення або навіть пори року за вікном, але загальна тема кухні буде задана заздалегідь. І прийшовши в меблевий салон, ви зможете швидко визначити, які саме меблі на кухню купити.

Основними компонентами кухні є кухонні шафи, що складаються з корпусу, фасадів, ручок, висувних ящиків і обідній стіл, острів або невеликий столик і стільці.

Потрібно заздалегідь вписати ці компоненти в простір перед тим, як купити меблі на кухню. Потрібно продумати, де будуть світильники, чи не зачепить їх дверцята під час відчинення, чи не впиратиметься висувний ящик у підвіконня і наскільки часто за ручки шафи чіплятиметься той, хто проходить між столом та мийкою.

Обідній стіл або маленький столик на двох може відповідати кухні або грати з нею на контрасті. Можна підібрати стіл у тон до кухонних фасадів, а стільці – незвичайної форми або з кольоровим акцентним оздобленням. Це надасть кухні особливої атмосфери, особливо на тлі однотонних стін або шаф.

© Команда ReStyle

21.03.2024


Як правильно вибрати кухонні меблі за дизайном


Кухонні меблі, купити які можна в асортименті меблевих магазинів і на замовлення, настільки різноманітні, що визначити їхній стиль часом неможливо. Та й поняття стилю в наш час дуже умовне і часто дизайнери поєднують в одному інтер'єрі елементи кількох стилів, що зараз все ще актуально.
Щоб не розгубитися в асортименті, матеріалах та кольорах, варто орієнтуватися на заздалегідь вибрані референси та пам'ятати про функціональність. Якщо це не кухня для фото і на ній дійсно будуть готувати і проводити час, крім краси, вона має бути практичною, простою у догляді та довговічною. Можна передбачити приховані ручки, матеріали, на яких не видно відбитків пальців, якісні доводчики і хороші полицетримачі для важких банок з медом або кухонного комбайна.
Кухонні меблі на замовлення – гарний варіант для тих, хто не знайшов своєї ідеальної кухні серед стандартних пропозицій меблевих компаній. Крім цього, кухня на замовлення дозволяє врахувати всі конструктивні особливості приміщення, незвичайне розташування стояків та комунікацій, побажання за розмірами ящиків та висотою стільниці.
Кухонний гарнітур на замовлення дозволяє підлаштуватись під вже встановлені вбудовані шафи або ніші. А стиль такої кухні можна вибрати, дотримуючись свого смаку, внутрішнього відчуття краси. Також варто зважити на поради професіоналів, які можуть запропонувати концепт кухні за побажаннями замовника, але з урахуванням сучасних віянь.
Дизайнерські меблі доповнять інтер'єр будь-якого будинку чи квартири, привнесуть свій особливий настрій та характер, що відповідають індивідуальності господарів кухні, їх життєвому стилю та цінностям.

Про ReStyle:
Завантаження:
Експозиції ReStyle:
Слідкуй за нашим світом:
Established in 2021. All rights reserved ©