Як вибрати змішувач для кухні


Сантехніки та сантехнічних товарів на ринку така безліч, що нескладно заплутатися, вибираючи найкращий змішувач для кухні. Він має бути надійним та довговічним, оскільки експлуатується по кілька разів на день. Але також потрібно купити кран на миття в кухню відповідно до її дизайну та загальної атмосфери будинку. Підбирати змішувач на кухню краще виходячи з його матеріалу, типу керування, додаткових аксесуарів та можливостей, зовнішнього вигляду та вартості.Матеріал кухонного змішувача

© Команда ReStyle

01.02.2024


Перед тим як купити кран на кухню, варто подумати, який матеріал змішувача обрати.


Латунь


Латунні кухонні змішувачі найбільш довговічні. Вони добре переносять постійну дію води. Для додаткового захисту латунь піддається гальванічній обробці та має обробку під хром, нікель або бронзу. Купити кухонний змішувач можна також у різних фарбуваннях, такі змішувачі покриваються кольоровими емалями або мають більш якісне та міцне вакуумне напилення. Це дозволяє змішувачі для кухні купити у бажаному кольорі відповідно до дизайн-проекту.

Чим якісніша латунь, тим вища ціна на кухонні змішувачі, у той же час тим менша в ній шкідливих для здоров'я домішок. Змішувач кухонний із гарної латуні із захисним покриттям прослужить довго, при цьому зберігаючи привабливий зовнішній вигляд.


Нержавіюча сталь


Купити кухонний кран також можна з нержавіючої сталі, стійкої до температур і агресивних засобів для чищення. Сталевий змішувач для мийки на кухню не боїться корозії, безпечний для здоров'я та простий в обслуговуванні та догляді.


Силумін


Обрати недорогий кран для мойки можна із силуміну – сплаву алюмінію та кремнію. Силумінові змішувачі не дуже міцні, бояться надто гарячої води і зазвичай протікають через рік-півтора після встановлення. Можуть підійти як тимчасовий варіант крана для дачі або орендованого житла.

Недорогий кухонний кран з латуні може містити силумінові деталі, що знижує термін його служби. Перш ніж купити кран на кухню, варто звернути увагу на вагу виробу: латунний змішувач повинен бути важким.

Змішувачі для кухні зі сталі або латуні можуть також мати зовнішній декор із граніту або кераміки. Вони чудово виглядають, але досить тендітні і навряд чи довго прослужать на кухні великої родини з дітьми. Купити змішувач на кухню у Києві в незвичайному дизайні можна для кухонь-віталень, в яких рідко готують, але часто приймають гостей.


Тип управління кухонного крана


По типу управління змішувачі на кухню бувають: важільні, вентильні, сенсорні.

Важільний кран для мийки на кухню – один з найбільш поширених видів змішувачів, який добре регулює тиск і температуру води легким натисканням. При цьому достатньо однієї руки, пальця, а іноді навіть ліктя, щоб керувати таким краном. Це максимально зручно при приготуванні, коли необхідно щось сполоснути, але не хочеться вимазувати брудними руками змішувач. Змішувачі кухонні можна купити з важелем зверху або збоку, у вигляді плоского язичка або тонкого циліндра.

Вентильний кран для води на кухню може мати один або два вентиля, що обертаються, які розташовані з боків. Трохи некомфортно, що для регулювання доводиться вентиль охоплювати рукою, але це дозволяє більш точно відрегулювати температуру та тиск води. На вентильний кран-змішувач для кухні ціна вища, ніж на важіль, але можливість чітко регулювати подачу води дозволяє заощадити водоспоживання.

Сенсорний з термостатом змішувач на кухню купити, можливо, і досить дорого, але він має відмінний зовнішній вигляд і легко керується. Розташований на корпусі датчик включає воду заздалегідь заданої температури після легкого торкання. Термостат дозволяє встановлювати необхідну температуру і тим самим заощаджувати витрати води.


Типи запорних клапанів кухонних змішувачів


Тип запорного клапана, тобто деталі, що відповідає за подачу або перекриття води, багато в чому визначає, наскільки надійним та довговічним буде кран-змішувач для кухні. Одноважільні та двовентильні змішувачі мають різні запірні клапани.

Одноважільний змішувач для кухні купити можна з пластиковим, кульовим або керамічним картриджем. Картридж може бути до 15 років, але не підходить для занадто забрудненої води. Тверді частинки піску або мінералів, що містяться у воді, можуть пошкодити картридж та викликати протікання. Найбільш надійним є керамічний картридж, але при твердій воді його краще доукомплектовувати фільтром.

Двовентильний змішувач для мийки має кран-букс і керамічні або гумові прокладки. Сама кран-букс практично не виходить з ладу, а найбільш швидко зношуються прокладки, особливо гумові. Керамічні служать довше та перекривають воду практично миттєво при повороті вентиля. Поміняти кран-буксу та прокладки досить просто та набагато дешевше, ніж повністю новий кухонний кран купити.


Вилив і додаткові функції


Перед тим як обрати змішувач для кухні, варто продумати, яка висота виливу доречніша. Для набору води у високу каструлю потрібно вибрати вищий вилив, при цьому слід врахувати глибину миття, щоб вода не розбризкувалася. Для миття глибиною 190-205 мм краще вибрати низький вилив, а якщо глибина 171-195 мм підійде і низький, і високий вилив крана.

Якщо в мийці передбачено дві чаші, змішувач повинен бути поворотним, щоб була можливість направляти воду в будь-яку з частин мийки. Струмінь води повинен бути спрямований у центр миття, інакше вона бризкатиме на стіну або на підлогу.

Поворотний вилив та додатковий аератор з висувною лійкою стане плюсом для миття ніжних ягід та фруктів, які легко пошкодити сильним струменем води із звичайного виливу.

Кран кухонний купити можна разом з виносним шлангом довжиною 60-80 см, який дозволяє набирати воду в ємність будь-якої висоти, навіть при короткому виливі. Їм зручно мити саму мийку та змивати миючі засоби.

Якщо планується встановлення фільтра для води, то хорошим рішенням буде придбати кран кухонний з окремою подачею питної води та окремою подачею технічної води. Така конструкція заощаджує місце на миття. Не потрібно вирізати додатковий отвір під кран для фільтрованої води.

Купити кухонний змішувач в Україні з пружиною можна не в кожному магазині, але такі крани також існують. Вони є професійною сантехнікою і дозволяють забезпечити гнучкішу, ніж зі звичайним шлангом, подачу води. Мають поворотне кріплення лійки та зручні для мийок великого об'єму з двома чашами.


Змішувач на кухню як елемент дизайну


Кухонний кран може стати чудовим доповненням інтер'єру. Купити змішувач на кухню краще в комплекті з мийкою, в тому ж кольорі та матеріалі. Або ж можна вибрати кухонний змішувач максимально контрастний, щоб він став яскравою плямою, що привертає увагу. Наприклад, кран на мийку в кухню може бути бронзовим, золотим або мідним у вишуканому поєднанні зі шпонованими фасадами або дерев'яною стільницею. Або ж абсолютно протилежний монохромний дизайн в якому стільниця, мийка та змішувач підбираються в одному кольорі, наприклад, у чорному або графітовому. Чорний або білий кран на кухню купити у Києві можна за дуже доступними цінами.

Кран на мийку на кухню повинен доповнювати інтер'єр і добре поєднуватися з формою меблів і чашею миття. L-подібний вилив добре виглядає з квадратними та прямокутними раковинами. Для круглого миття краще купити кран для кухні, оснащений С або U-подібним виливом.

Краще кухонний змішувач купити після того, як вже продумані всі деталі кухні, розміри стільниці та мийки. Якщо виникли труднощі, варто звернутися до професіоналів, які порекомендують, який купити змішувач для кухні з найкращим співвідношенням ціни та якості.

Established in 2021. All rights reserved ©