Як вибрати стільницю для кухні: огляд популярних матеріалів


Незалежно від розмірів, чи це невеликий кухонний сегмент у квартирі-студії або велике приміщення, кухня потребує продуманої організації та грамотного оформлення. Найбільш навантаженою поверхнею гарнітура завжди залишається стільниця для кухні на замовлення. До її вибору слід поставитись відповідально.

Кожен елемент меблів повинен відповідати безлічі вимог – від функціональних (міцність, легкість очищення) до естетичних. І звичайно стільниця повинна зберігати свої якості за умови частого активного використання. Це слід враховувати при виборі матеріалу, з якого буде виготовлено стільницю.Кожен власник житла має свої власні вимоги до стільниці, однак є загальні запити, які слід враховувати при виборі.

Основні вимоги до кухонних стільниць:
 • стійкість до механічного та термічного впливу;
 • вологостійкість;
 • стійкість до агресивної хімії (миючі засоби);
 • стійкість до ударів та сколів;
 • комфортність в використанні;
 • легкість в догляді;
 • ергономічність;
 • гігієнічність;
 • властивість зберігати першочерговий вид весь період використання.

Красива та міцна стільниця для кухні, купити яку можна в нашій компанії ReStyle, здатна зберігати функціональність та естетичну привабливість багато років незалежно від активності експлуатації.


Матеріали стільниці


Для виготовлення кухонних стільниць зараз використовуються натуральні та штучні матеріали, вологостійкі, практичні та естетичні. Щоб зробити правильний вибір, необхідно враховувати багато факторів (тип монтажу мийки, специфіка освітлення, особливості майбутньої експлуатації тощо). Крім того, необхідно знати особливості, переваги та недоліки різних матеріалів. За відсутності знань та досвіду краще довірити вибір професіоналу компанії, що спеціалізується у напрямку виготовлення кухонних меблів та стільниць.


Натуральний дуб


Натуральний дуб приваблює природністю структури, теплотою відтінків та приємною тактильністю. Дубові стільниці Wood все частіше зустрічаються у сучасних інтер'єрах.

Основою стільниці з натурального дуба є дубовий цільноламельний меблевий щит товщиною 30-40 мм. Від впливу вологи дерево захищають три шари водовідштовхувального лаку. Жива текстура деревини виглядає привабливо у натуральному відтінку та під тонуванням.

Стільниці з натурального дуба Wood поєднуються з мийками настільного монтажу, які оснащені крилом для змішувача. Такий варіант дозволяє запобігти попаданню вологи на деревину та продовжити термін експлуатації стільниці.

Очищати вироби нескладно – достатньо протерти змоченою у теплій воді м'якою тканиною. У разі пошкодження, поверхню можна реставрувати. Дизайнери пропонують встановлювати стільниці Wood як акцент, створюючи таким чином неповторну теплу атмосферу. Коштує виріб з натурального дуба дорожче, ніж стільниця для кухні ДСП, проте вкладення повністю виправдовуються завдяки екологічності дубових стільниць, можливості до оновлення поверхні виробу та безумовної естетики.

© Команда ReStyle

23.04.2024


Кварц


Стільниці Quartz виготовляються з кварцової крихти, полімерної смоли та натурального пігменту. Мають показовий ефектний вигляд та при цьому відрізняються чудовими експлуатаційними характеристиками.

Товщина плити кварцового агломерату складає 12 чи 20 мм. Композитну кварцову стільницю для кухні купити в Києві, Харкові та інших містах можна вигідно в компанії ReStyle. Матеріал має такі якості:
 • високі показники міцності;
 • термостійкість (можна ставити гарячий посуд не боючись за пошкодження);
 • стійкість до стирання та подряпин (можна різати продукти без дошки);
 • вологостійкість;
 • стійкість до плям від продуктів з яскравим кольором;
 • легкість догляді та прибиранні.

Стільниці Quartz із гладкою глянсовою поверхнею підходять для мийок підстільного монтажу. Різноманітність кольорів дозволяє підібрати варіант для кухні в різних дизайнах. Легко очищаються звичайними миючими засобами.


Компакт-плита


Компакт плита HPL оптимально поєднує екологічність та міцність із зручністю використання. Основою плити є пресований крафтовий папір, до якого для міцності додають природні смоли. Плити HPL можуть бути однотонними або імітувати різні матеріали, мати гладку чи фактурну поверхню.

Виготовлена з компакт-плити HPL кухонна стільниця має такі переваги:
 • зносостійкість;
 • стійкість до впливу ультрафіолету та вологи;
 • стійкість до низьких та високих температур, температурних перепадів;
 • здатністю зберігати першочерговий вигляд весь період експлуатації.

Стільниці із компакт-плит підходять для мийок підстільного монтажу. Для очищення достатньо протерти стільницю HPL губкою з миючим засобом.


Органічний лінолеум на основі з МДФ


Стільниці Linoleum з'явилися в Україні зовсім недавно. На даному етапі такі вироби є трендом у країнах Скандинавії, а в Україні їх наразі виготовляє лише компанія ReStyle.
Основою стільниць є вологостійка МДФ плита, товщина таких стільниць 22 мм. Поверхня – натуральний органічний лінолеум, для приклеювання якого використовується якісний стійкий клей. Край обробляється дубом.

Серед переваг стільниць Linoleum слід зазначити:
 • натуральність органічного матеріалу;
 • тактильно приємну поверхню, яка сприймається як м’яка, але досить пружна та стійка;
 • стійкість до зносу;
 • простота в догляді (слід використовувати засіб для чистки лінолеуму).

Стільниці Linoleum підходять для монтажу мийок настільного типу зі змішувачем на крилі.


Загальні вимоги до стільниці


ЛДСП-плита


ЛДСП плита, або ДСП з HPL-покриттям (high pressure laminate) широко використовується для виготовлення стільниць завдяки поєднанню гарних експлуатаційних характеристик та бюджетної вартості. На плиту вологостійкого ДСП завтовшки 38 мм наноситься HPL-покриття та кромка для захисту торців. Застосування технології поліуретанового приклеювання дозволяє гарантувати міцність та вологостійкість поверхонь.

Стільниці з ЛДСП-плит підходять для монтажу мийок настільного типу. Серед переваг:
 • зносостійкість;
 • стійкість до сколів та подряпин;
 • різноманітність декорів та фактур;
 • низька ціна.

Для очищення достатньо звичайних миючих засобів та губки. Недоліками є низька термостійкість (для гарячого посуду слід використовувати підкладку) і пошкодження від скупчення вологи тривалий час.


Де купити кухонну стільницю


Надійну, довговічну та красиву кухонну стільницю можна купити вигідно у компанії ReStyle. Провідний український виробник модульних меблів для кухні пропонує комплексний підхід, у тому числі послуги виготовлення стільниць на замовлення на найлояльніших для клієнтів умовах.

У розпорядженні компанії високоякісні матеріали (натуральні та штучні), сучасне обладнання та інноваційні технології обробки. Клієнтам пропонуються стандартні стільниці та виготовлення на замовлення відповідно до індивідуальних вимог. Компанія гарантує бездоганну якість та довговічність стільниць, які ідеально впишуться в інтер'єр кухні.

Established in 2021. All rights reserved ©